Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Udaremniono kradzież drewna w Nadleśnictwie Nowe Ramuki

Udaremniono kradzież drewna w Nadleśnictwie Nowe Ramuki

W niedzielę, 26 listopada 2017 roku ok. godziny 16:20 pracownik Służby Leśnej Nadleśnictwa Nowe Ramuki usłyszał w lesie pracującą pilarkę. Sytuacja tym dziwniejsza, bo to i dzień wolny od pracy dla pilarzy czy służby leśnej i ciemno jak to o tej porze roku …
Po telefonie do Straży Leśnej i powiadomieniu policji pracownicy udali się w miejsce zdarzenia.
Na miejscu zastali busa załadowanego pociętymi kawałkami drewna bukowego oraz kilka sztuk świeżo ściętych buków na ziemi w pobliżu samochodu. Sprawcy na widok nadjeżdżającego samochodu uciekli w głąb lasu. Po przyjeździe techników policyjnych zostały zabezpieczone ślady na miejscu zdarzenia m.in. pozostawiony przez złodziei samochód, a sprawa przekazana organom ścigania.
Złodzieje zapewne zostaną złapani już wkrótce. Wyrządzono krzywdę środowisku leśnemu tym bardziej, że buk nie występuje naturalnie na terenie naszego Nadleśnictwa. Dbamy o każdy dojrzały okaz, który tu występuje głównie za sprawą nielicznych nasadzeń wykonanych przez poprzednie pokolenia leśników. A teraz i te nieliczne pamiątki pokazujące próby hodowli tego gatunku na tych terenach padły łupem złodziei.
I tak na co dzień wygląda praca służby leśnej. Nie ma znaczenia czy to dzień pracy, czy czas przeznaczony na odpoczynek. Las trzeba chronić każdego dnia.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowe Ramuki
Janusz Jeznach


Lista aktualności Lista aktualności

— Pozycji na stronie: 20
Wyświetlanie 1 - 20 z 54 rezultatów.